Sluiscomplexen Born-Maasbracht-Heel

Sluiscomplexen Born-Maasbracht-Heel

Opdrachtgever: Besix
Projectnaam: Sluiscomplexen Born-Maasbracht-Heel
Plaats: Born, Maasbracht en Heel
Technieken: Hulpconstructies

In opdracht van Rijkswaterstaat renoveren aannemers Besix en Mourik de sluizen van Born, Maasbracht en Heel. Ook worden de sluiskolken verlengd van 145 meter tot 225 meter. Een van de belangrijkste eisen van Rijkswaterstaat is het zoveel mogelijk beperken van hinder voor de vaarweggebruikers.

In onderaanneming verzorgt Gebr. van ’t Hek het installeren van de meerlaags (tijdelijke) stempelconstructies op alle locaties. Deze stempelramen worden door ons vanaf het water aangebracht met behulp van een 120 tons giekkraan. De grootste uitdaging van dit werk is de korte tijd waarin de verschillende stempellagen aangebracht moeten worden. Bij de eerste fase is dit inmiddels gerealiseerd door een slimme aanpak en een grote inzet van een aantal lasspecialisten.

Laad- en losplaats grind en zand, Nijmegen>Sluiscomplexen Born-Maasbracht-Heel, Born, Maasbracht en Heel>Renovatie Hogesluisbrug, Amsterdam>Platform Centraal Station, Amsterdam>Zeddebrug, Monnickendam>