Platform Centraal Station
Opdrachtgever: Saturn V.O.F.Projectnaam: Platform Centraal Station
Plaats: Amsterdam
Jaar uitvoering: 2008
Technieken: Stalen damwand, Stalen buispaal, Hulpconstructies
Wanneer straks onder het Centraal Station van Amsterdam wordt geboord voor de Noord-Zuidlijn, moet er plaats zijn voor een betoncentrale waar de wanden voor de nieuwe metrolijn worden gefabriceerd. Wij durfden de bouw van een platform op het IJ wel aan.
Voor de bouw van het platform sloegen we 175 buispalen met een diameter van 510 en 618 cm en een lengte van 25 tot 28 meter . Daarbovenop plaatsten we een dek en legden we een toegangsbrug aan.
Omvangrijk
Er was nogal wat materiaal nodig om een tijdelijk platform van 80 bij 50 meter in het IJ te construeren. Denk bijvoorbeeld aan de grote hoeveelheid benodigde materialen die aangevoerd moesten worden. Wij berekenden het bordes, lasten het vervolgens in elkaar en hebben alle buizen er vanaf het water ingeheid. Daarnaast installeerden we voor diverse andere opdrachtgevers rond het Centraal Station ook een aantal noodbruggen.
