![]()
Onderdeel van het energiereductie programma van ProRail is het stimuleren van leveranciers om energiezuinige oplossingen aan te bieden en om een duurzame bedrijfsvoering te voeren. In dit kader heeft ProRail de CO2-prestatieladder ontwikkeld.
Vanaf 1 december 2009 beloont ProRail bedrijven die zuinig(er) produceren en dus goed scoren op de prestatieladder. Concreet geldt: hoe meer een bedrijf zich inspant om energie te besparen, hoe meer kans op gunning.
Als bedrijf werken wij met veel en zwaar materieel en daarmee zijn wij een grootverbruiker van brandstoffen en andere grondstoffen. Er is dus nog veel te besparen! Echter, als familiebedrijf is Gebr. van ’t Hek altijd al gericht geweest op de lange termijn en dus hebben wij duurzaamheid van oudsher hoog in het vaandel staan.
De belangrijkste vorm van duurzaamheid is natuurlijk meer (draagkracht) voor minder (grondstoffen en dus geld). Als bedrijf proberen wij ons al jaren te onderscheiden door dit soort alternatieven aan te bieden aan onze opdrachtgevers. De basis van duurzaam ondernemen zit daarmee in onze genen.
Het huidige beleid gericht op het zo zuinig mogelijk omgaan met grondstoffen is eind 2010 geformaliseerd zodat in 2011 certificering op niveau 3 van de prestatieladder kan worden gerealiseerd. Dit certificaat wordt gezien als een opstap naar verdere verbeteringen. De komende jaren wil Van ’t Hek (nog) meer aandacht besteden aan duurzaamheid en energiebesparing.
Datum van publicatie: 23 december 2010